Honda VT 125 Shadow (2006)

Shadowka mi padla do oka hned na prvním inzerátu, co jsem ji zahlédl. Tak skončilo rozhodování se mezi ostatními motorkami a začalo hledání té, co skončí u mě doma.

Jízda je opravdu nad očekávání dobrá. Motor má stejný, jako malé Varadero, takže po stránce výkonu spojeného se spolehlivostí je to prostě to nejlepší, co může být. Při popojíždění v garáži je patrná vyšší hmotnost, ale jakmile se rozjede, tak není vůbec znát. Zatáčky doslova miluje, drží přesně tu stopu, kterou chci a nikam mě nevynáší. Problém má až v těch v nejmenších serpentinách, kam jí musím trochu pomoct. Podvozek je na silnici více než dostačující. Při vyšších rychlostech mám pocit jistoty a pobírá i větší nerovnosti. Snadno jdou zvládnout i kratší přejezdy po nezpevněném povrchu, aniž by trpěla záda, ale tady už se motorka začíná nepatrně kroutit. Brzdy jsou nezáludné, naprosto přiměřené výkonu a hmotnosti stroje.

Se spolujezdcem mnoho najeto nemám, každopádně by vzhledem k poměrně vysoko umístěným stupačkám měl ideálně být nižší postavy, a pak se mu dostane náležitého pohodlí. Úložný prostor v postranních schránkách vystačí na nářadí, manuál i povinnou výbavu. Spotřebu mám přibližně 4 l/100 km, servisní intervaly jsou předepsány po 4000 km a poruchu jsem zatím žádnou neměl. Na okreskách si spolehlivě drží rychlost 90-100 km/h a maximální rychlost je přes 110 km/h. Shadowka je díky velkému sedlu velmi pohodlná, dá se jet i dvě hodiny bez přestávky a za den se dá ujet několik set kilometrů.

Přejít nahoru